3.3.2013 | Machi 17 y.o. | Lay No.13 | machi96@seznam.cz


Cestování časem - vzpomínkový expres.

28. března 2014 v 21:27 | Machi |  Téma týdne
Tak si říkám, jak by svět vypadal, kdyby existoval stroj času. Nejednou jsem si přála, abych měla možnost zmáčnout nějaké tlačítko a vše prožít znova - udělat jiná, lepší rozhodnutí; zopakovat si ty skvělé zážitky; znovu zažít to, co už je dávno pryč.

Ale byl by to pak ještě život?
Mít neustálou možnost měnit minulost a s ní i přítomnost a budoucnost?
Žít si "perfektní život", kdy by šlo všechno opravit - činy, slova, chyby..
Upřímně, asi bych v takovém světě žít nechtěla. Všichni děláme chyby, které nejde vzít zpět. Jsme lidi a svět není místo pro perfektní život.
Navíc, vážil by si pak někdo těch krásných chvilek - když by si je mohl kdykoliv vrátit zpět?
Ne, jsem ráda že "stroj času" (zatím) nikdo nevynalezl. Ačkoliv bych spoustu rozhodnutí udělala jinak, možná i líp - v konečném důsledku by to nestálo za to.


Jediný způsob "cestování časem" který za to stojí, jsou podle mě vzpomínky. Vždyť to, že se dokážeme v mysli vracet k okamžikům které nás dělají šťasnými, je samo o sobě úžasné.

Každý má tam někde uvnitř místečko, kde se mu shromažďují ty nejlepší a nejkrásnější okamžiky života. A pro mě nejlepší způsob takového cestování zpět do vzpomínek je prostřednictvím věcí, které mi dokáží navodit zpět pocit té chvíle. Myslím tím písničky, fotky, místa a lidi, kteří vám svým působením připomenou tu atmošku.
Například mám voňavku, kterou když se našplíchám tak cítím prázdniny 2013. Vybavím si ty lidi, zážitky, opékačky, bazén a slunce.
Nebo když slyším tuhle písničku, vzpomenu si na lyžák 2014, jak tam bylo úžasně - cítím tu atmosféru hor.


Je toho tuna, protože vše se na sebe váže.
Jestli jsi na nějakém místě prožil něco skvělého, věř že se tam síla toho okamžiku na všem zachytila. A je stále tam, proto když se tam vrátíš, ucítíš to. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti blog?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama