3.3.2013 | Machi 17 y.o. | Lay No.13 | machi96@seznam.cz


Květen 2014

Plenér '14 ♥

24. května 2014 v 14:49 | Machi |  Dear Diary
Od pondělí do pátku jsme byli se třídou na plenéru - pro ty, kdo nevědí o co jde, plenér je kreslení v přírodě.. krajinky, detaily, prostě příroda.
Jeli jsme takovou malou plechovkou na kolečkách, z Brna na Lucký vrch (Telecí u Poličky). :D
Tyjo, bylo to tam fakt skvělý, vubec se nám nechtělo zpátky! Počasí krásné, slunko svítilo tak, že jsme se až spálili a fotek máme za těch 5 dní cca 1600 :D .. není nad to mít školní zrcadlovku!
Tady je pár z nich :)
Veselá cesta z hospy poslední den :D

"zlý kluk"

Friday, 9th May

10. května 2014 v 0:06 | Machi |  Dear Diary
 • Rumor has it - Jill Marsell

  Opravdu výborná kniha, jsem tak v půlce a nejen že moje zásoba anglických slovíček se trochu zvětšila - ale okamžitě jsem se začetla do děje. (y) :)


 • Jablečno-skořicová buchta s čokoládovou polevou
  Nemám fotku, ale napíšu aspoň ve zkratce recept, protože ta buchta je fakt dobrá!
  Těsto jako na klasickou bábovku s tím že přidáme skořicový cukr/skořici a vanilkový cukr + nastrouhané jabkla, aspoň půl kila. Trochu rozmixovat kvuli těm jablkům. S maminou jsme to ale nepekly jako bábovku jak jsme měly, ale normálně jsme těsto vylely na plech a po upečení a vychldsnutí jsme ho polely čokoládou - což byla správná volba!
  Čtyři čokošky na vaření jsme rozpustily ve vodní lázni a zalely to. Díky té čokoládě pro mě ta buchta byla absolutně neodolatelná! :D


 • Přípravy na nový bazén jsou v plném proudu

  Brácha si koupil nový mobil, tudíž je mojí poviností fotit a fotit - protože můj foťák na mobilu stojí po těch mnohých škrábancích opravdu za shit -_- :D
  .. Už si místo toho vybagrovaného prostoru představuju sebe v tom bazénu ^_^


 • Všemina

  Můj největší milášek, zlatíčko a nejlepší kamarádka v jednom mě vytáhla večer na procházku se psem kolem Všeminy. Nebyla jsem tam roky a roky, naposledy asi jako hodně malá. Máme strašně rády takovéhle večerní procházky v přírodě.. se psem a tématem vhodným k prodiskutování :D


 • Strange music mood

  Bon jovi - Thank you for loving me  Green day - The forgotten


  Jimmy eat world - Hear you me

  ..a spousta dalších takových.

Moje hudební abeceda // My musical alphabet

8. května 2014 v 20:58 | Machi |  Machi
Nějak mě ty články o písničkách chytly, jak tak koukám :D Tentokrát abecední seznam mých oblíbených interpretů - ovšem na každé písmeno jsem si musela vybrat pouze jednu kapelu/zpěváka .. což mi někdy dalo trochu zabrat než jsem si vybrala.
A abych pravdu řekla, myslela jsem si že písmenka jako Q, W, X a Y asi nebudu mít jak vyplnit. To bylo předtím než jsem si uvědomila, kolik vubec existuje interpretů :D A škoda že písmena jako G, K, L, N, R, T nejsou v abecedě víckrát :D

Takže tady je můj seznam, snažila jsem se vybrat nejoblíbenějšíhp interpreta na každé písmeno, ale bylo to těžké, takžejsem se spíš rozhodovala pro skupinu/zpěváka kterou/ého poslouchám ráda celkově, než tu/toho od které mám ráda jedinou písničku.
Ke každému jsem přiložila i svou (nejspíš) nejoblíbenější písničku :) Snad se najde někdo s podobným hudebním (ne)VKUSEM :D

AArctic Monkeys
BBastille
CColdplay
DDesmod
EEminem
FFall out boy
GGreen day
HHorkýže slíže
IImagine dragons
JJohn Newman
KKali
LLinkin park
MMacklemore
NNickelback
OOne republic
PParamore
QQueen
RRudimental
SSimple plan
TThe black eyed peas
UU2
VVerona
WWiz Khalifa
XXindl X
YYlvis
ZZoči voči

Video, které tě donutí přemýšlet

7. května 2014 v 21:32 | Machi |  Moje témata
Včera odpoledne jsem narazila na tohle video. Myslím si že každý by se ne toto téma měl zamyslet, přinejmenším si ho aspoň pustit - za 5 minut vašeho života to stojí stoprocentně.
Už jsem z toho všeho tak psychicky unavená, že nemám sílu tady psát jak moc mě to trápí, když se nad tím zamyslím. Už se mi nechce vypisovat, jak jsem s dnešní dobou nespokojená.. myslím že když si pustíš to video, řekne ti to všechno za mě.


Našel se někdo, kdo se na to podíval? Někdo kdo na to má taky názor? Tak do komentáře prosím :)

TAG - My motivation

5. května 2014 v 22:48 | Machi |  Řetězáky & TAGy
Řekla bych že každý znás, ať už holka/kluk, hezký/škaredý, tlustý/hubený, malý/velký, vlasatý/plešatý ... a tak dál. má občas slabší chvilku. Potřebuje povzbudit nebo podržet. Nebo prostě jen slyšet něco hezkýho..

Dneska jsem se rozhodla nepsat o lidech, ikdyž jsou samozřejmě jedinci, kteří mě motivujou.
..Já mám strašně ráda takovéhle obrázkky s růzými texty na zamyšlení..

12 písniček, který můžu poslouchat pořád dokola

3. května 2014 v 13:13 | Machi |  Řetězáky & TAGy
Většinou tak jednou měsíčně, si postahuju nějaký nový písničky. Hned na to si je uložím jako nový hudební seznam a pak si ho pouštím pořád dokola, dokud se nepřeposlouchám. Jen tak, abych si furt nemusela vybírat ze seznamu všech písniček.

Můj současný playlist

1. Why'd you only call me when you're high? - Arctic Monkeys
Tak tuhle písničku jsem si opravdu zamilovala, protožr ji poslouchám asi 10x denně 3 dny v týdnu asi tak přes měsíc. Ostatně s tou písničkou jsem začala poslouchat AM tak jako celkově :) výborná skupina (y) (y)


2. R U mine? - Arctic MonkeysJako bych to neříkala, jsou prostě skvělí :O ♥ ♥ ♥ !!!


3. Remedy - Professor Green ft. Ruth AnnePokaždý mě nakopne. (y) Úžasnej song!

4. I just wanna live - Good Charlotte
Tak tohle je podle mě nesmrtelnej hit!!